Firma Adı İletişim Konum
ALKE MÜHENDİSLİK MAKİNE SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
Yeşiltepe Mah. 8041 Sok. No:37 / Erenler / SAKARYA / TÜRKİYE
Web: www.alkemachinery.com
Salon: 11
Stant: 1132A
Ürün Grupları
  • Çikolata Üretim Makineleri
  • Helva, Reçel, Bal Üretim Makineleri
  • Kuruyemiş Üretim Makineleri
  • Paslanmaz Tank, Mikserler
  • Şekerli Ürünler Üretim Makineleri

Müşterilerimizin rakipleri arasından sıyrılarak fark yaratmalarını sağlayacak yenilikçi, teknolojik çözümler üretmek amacıyla kurulan ALKE Mühendislik Makina San.Tic.LTD.ŞTİ, garantili sonucun güvenilirliğine dayandığı, hızla gelişen modern bir şirkettir. 15 yılı aşkın süredir sektörde bulunmamızın deneyimini ve tecrübemizi, 5 yıldır çözüm ortağınız olarak sizlere sunmaktayız. Müsli bar, çikolata, helva, lokum, jelibon ve sert şeker, pişmaniye üretim makine ve hatları, CIP yıkama hatları üretmekteyiz. Ful ve yarı-otomatik çözümler. Bünyemizde bulunan dünya standartlarda eğitim görmüş uzman çalışanlarımız ile sizlere kompleks çözümler yanı makineler üretmekteyiz. Tüm ekipman sıhhi dünya standartlarına uygun olarak üretilmiştir.

Müsli bar üretim hattıMüsli bar üretim hattı
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Müsli Bar üretiminde ileri teknolojik, güvenilir, kolay bakım ve kullanımdaki esneklik için müşterilerimiz tarafından takdir ediliyoruz. Hammaddeye bağlı olarak bar üretiminde yarı-otomatik ve otomatik hatlarımız ile; Müsli Bar, Meyve ve Sebze Bar, Protein Bar, Granola Bar üretilebilmektedir.

Krokan bar üretm hattıKrokan bar üretm hattı
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Üretim kapasitesine göre yarı-otomatik ve tam otomatik krokan bar hatlarımız mevcuttur. Krokan Bar Hattımız ile; Ayçiçeği çekirdeği, fıstık, fındık,susam krokanları , Patlamış mısır ve pirinç krokanları, Yumuşak krokan gibi ürünleri paketlemeye hazır halde üretir. Krokan Bar Hattı İçerikleri; Kavurma fırını Şurup pişirme kazanı Karıştırma mikseri Kesme hattı, Paketleme hattı, Opsiyonel olarak otomatik hammadde besleme sistemleri. Hat Özellikleri; Tam kapasitede yüksek verimlilik, Her bir ürün için eşit gramaj ve ebatlar, Otomatik ürün boy ayarları, Minimum insan faktörü, Akışkan sürekli üretim prensibi.

Helva üretim makineleri
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Farklı bütçe ve kapasitelere uygun seçenekler sunmaktayız. Helva Üretim Makinelerimiz; Kavurma fırınları Değirmen Stok Tankı Helva pişirme kazanı Helva yoğurma Helva presi Mekanik helva kesme makinesi Çeşitli kalıplar Üretim kapasitesine göre farklı makine seçeneklerimiz mevcuttur. Kullanılan yakıt tiplerine göre, gaz, elektrik ya da buharlı pişirme sistemleri için seçenekler sunmaktayız. Isıtma sistemlerimiz, Otomatik invertör sistemi, otomatik brülör(Gaz kaçak tespit) sistemi, Otomatik buhar sistemi ile maksimum emniyetli ve kontrollüdür. Birinci sınıf işçilik ve uluslararası standartlara uygun kaynaklama ile dayanıklı mekanik aksamlar sunmaktayız. Opsiyonel olarak PLC kontrol sistemleri, otomatik hammadde besleme sistemleri ilave edilebilir.

Helva Bar Hattı
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Üretim kapasitesi baz alınarak, değişken kapasiteli otomatik helva bar hatları üretmekteyiz. Otomatik helva bar hatlarımız ; Hazır sıcak helvayı açma, Helvayı soğutma, Helvayı kesme Helvayı gramajlama İşlemlerini gerçekleştirmektedir. Profesyonel kalibrasyon,soğutma ve kesme işlemleri ile aynı ağırlık ve büyüklükte ürünler elde edilir. Hat kapasitesi, üretilen ürün ağırlığına bağlı olarak değişir. Standart gramajlar diyapazonu : 100-1000gr’dır. Diğer gramajlar için özel çalışma yapılabilir. Çalışma bant eni ve soğutma tüneli boyuna göre farklı kapasitelerde hatlar üretmekteyiz. Helva Bar Hattımız, daha fazla kapasite ve işçiliği minimize etme noktasında ideal bir çözüm sunmaktadır.

Lokum Üretim Makineleri
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Farklı bütçe ve kapasitelere uygun seçenekler sunuyoruz. Hat İçerikleri; Pişirme Kazanları Kesme Makinesi Pudra Şeker Değirmeni Çöğen Mikseri Hammadde Besleme Sistemleri Orjinal Lokum Tadı , Uzun raf Ömrü Üretim kapasitesine göre farklı makine seçenekleri, Kullanılan yakıt tiplerine göre, gaz, elektrik ya da buharlı pişirme sistemleri için seçenekler sunmaktayız. Isıtma sistemlerimiz, Otomatik invertör sistemi, otomatik brülör(Gaz kaçak tespit) sistemi, Otomatik buhar sistemi ile maksimum emniyetli ve kontrollüdür. Birinci sınıf işçilik ve uluslararası standartlara uygun kaynaklama ile dayanıklı mekanik aksamlar sunmaktayız. Opsiyonel olarak PLC kontrol sistemleri, otomatik hammadde besleme sistemleri ilave edilebilir.

Pişmaniye Üretim Makinaları
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Pişmaniye Üretim Makinelerimiz ile ; Geleneksel tat ve kalitede ürün üretimi Uzun yıllara dayanan tecrübe ve profesyonellikle , uzun raf ömrüne sahip ürünler üretmenizi sağlar Birinci sınıf üretim, dünya standartlarına uygun kaynak ve dayanıklı mekanik aksam Opsiyonel olarak PLC kontrol sistemi ve otomatik hammadde besleme sistemleri ilave edilebilir. Hat İçerikleri; Şeker Pişirme Kazanı, Soğutma Masası, Beyazlatma Makinesi, Hamur Pişirme Makinesi, Hamur Isıtma Makinesi, Açma Makinesi, Pişmaniye Kırma, Pres Üretim kapasitesine göre farklı makine seçeneklerimiz mevcuttur. Kullanılan yakıt tiplerine göre, gaz, elektrik ya da buharlı pişirme sistemleri için seçenekler sunmaktayız. Isıtma sistemlerimiz, Otomatik invertör sistemi, otomatik brülör(Gaz kaçak tespit) sistemi, Otomatik buhar sistemi ile maksimum emniyetli ve kontrollüdür.

Jelibon Üretim Hattı
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Hatlar, Farklı renk ve şekillerde Jöle şekeri ve Jelibon üretimi amacı ile tasarlanmıştır. Jelibon üretim hatlarımız, Nişasta içermeyen dolum işlemlerinde Pektin ve Jelatin bazlı, yüksek kaliteli Jöle şekerlerin ve Jelibonun üretimi için idealdir. Kalıplar ve özel parçalar değiştirilerek bir veya daha fazla renkte üretim yapılabilir. Otomatik Jelibon Üretim Hattımız, yüksek verimlilikte, işçiliği minimize eder ve üretim maliyetlerini düşürür. Jelibon Üretim Hattı Temel Özellikler; Jelibon ve Jöle şekerleri otomatik olarak üretir, Yüksek ürün kalitesi ve uzun raf ömrü sağlar, Homojen karışım oluşturur, Eşit ebat ve gramajlarda üretim imkanı sunar, İnsan faktörünü minimum seviyeye indirir, Kolay bir yönetim sistemi vardır, Gıda standartlarına uygun malzemelerle üretilmiştir. Otomatik Jelibon Hattının setleri ve hat özellikleri talepler doğrultusunda değiştirilebilir.

Sert Şeker Üretim Hattı (otomatik veya yarı-otomatik)
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Otomatik Sert Şeker Üretim Hattı; Farklı renk ve şekillerde sert şeker üretimi gerçekleştirir. Dolum işleminde yüksek kaliteli sert şekerlerin üretimi için idealdir. Kalıplar ve özel parçalar kolaylıkla değiştirilerek bir veya daha fazla renkte ve farklı şekillerde ürün üretimini sağlar. Otomatik olarak esans,boya,sitrik asit dolum ve karıştırma Hat Temel Özellikleri; Tam otomatik şeker üretimi, Homojen karışım, Tam kapasitede yüksek verimlilik, Her bir ürün için eşit gramaj ve ebatlar, Minimum insan faktörü, Gıda standartlarına uygun malzeme kullanımı. Kolay ve pratik yönetim sistemi

Çikolata Üretim Hattı
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Çikolata üretim hattımızın kabiliyetleri ; Tek Üretim hattında çeşitli çikolata üretimi , Farklı renk ve şekillerde çikolata üretimi, Farklı ürünler arası hızlı geçiş, Form çeşitliliğinde artış, gofret kurabiye ve diğerleri ile geniş yelpazede çeşitlilik, Çikolata, Karamel, Praline kütleleri, Nuga, Helva, Badem ezmesi, Kuru meyveler, Fondan, Sufle, Marmelat vb. Kitleler kullanılabilir. El işçiliğini minimize eder. Çikolata Mutfağı Ekipmanları : Pudra Şeker Değirmeni Yağ Eritme Tankı Ön Hazırlama Mikseri Bilyalı Çikolata Değirmeni (Ball Chocolate Mill) Çikolata Stok Tankı Birinci sınıf işçilik ve uluslararası düzeyde kaynak ile oluşturulmuş dayanıklı mekanik aksam. Opsiyonel olarak, hat setleri ve verimlilik talepler doğrultusunda değiştirilebilir.

Marshmellow Üretim Hattı
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Marshmallow otomatik üretim hattımız; Şerit, Küp, Örgülü, Dolgulu, İki/üç/dört renk gibi çeşitli renk ve şekillerde marshmallow üretimi için eksiksiz ekipman setinden oluşur. Otomatik Pişirme Mutfağı ile; Üretim akışkanlığı ve Kaliteli ürün, Farklı pişirme ve soğutma sistemleri, Otomatik ürün aktarım sistemi ile soğutulmuş ürün aeromikser’e kabartmak içim aktarılır, Farklı renk ve tatlar için ürün ayrılır ve enjekte edilir, Çok renkli ürünler ekstrüzyonlanır ve soğutma için soğutma konveyörüne gönderilir. Ayrılmış bir modül ile nişasta veya nişasta-pudra şekeri karışımı, marshmellow’un altına ve üstüne serpiştirilerek istenilen uzunlukta kesilir. Fazla nişasta ve toz çıkarılır. PLC ve HMI ile ürün reçeteleri oluşturulabilir ve gramajlar dokunmatik ekrandan ayarlanabilir.

Firmanın kayıtlı temsilcilik bilgisi bulunmamaktadır.