Firma Adı İletişim Konum
ANKUTSAN ANTALYA KUTU SAN. OLUKLU MUKAVVA KAĞIT TİC. A.Ş.
Antalya Organize Sanayi Bölgesi 2. Kısım 22. Cadde No: 6 07190 / Döşemealtı / ANTALYA / TÜRKİYE
İletişim: +90 531 261 9560
Web: https://www.ankutsan.com/
Salon: 6
Stant: 616B
Ürün Grupları
  • Kagit-Karton Ambalaj Oluklu Mukavva
  • Koruyucu Ambalaj Yalitim Malzemeleri Yastiklama Dolgu Malzemesi ve Nem Alici Urunler
  • Separatorler istif Kayma Engelleyicileri
  • Levha ve Rulolar - Kagit-Karton-Oluklu Ambalaj Uretimi icin
  • Ambalaj Tasarimcilari

Oluklu mukavva sektöründe faaliyet gösteren ve 2002 yılında yüzde yüz yerli sermaye ile kurulan Ankutsan; Antalya, Mersin, Ankara, Adana ve Tekirdağ Çerkezköy olmak üzere toplam 239.000 m2 alan üzerinde beş üretim tesisi ile faaliyet gösterir. Türkiye nin önde gelen üreticilerinden olan Ankutsan, yıllık 300.000 ton Kağıt, 420.000 ton Oluklu Mukavva Levha ve Kutu üretmektedir. 1000 in üzerinde çalışanı bulunan ve her zaman ileri teknoloji ile üretim yapmayı hedefleyen Ankutsan, 2017 yılında kurulan Ar-Ge Merkezi ile Bilim ve Teknoloji Bakanlığı onaylı sektördeki ilk Ar-Ge Merkezi olma unvanını elinde bulundurur. Ankutsan; dinamik yapısı, sürdürülebilir kalite anlayışı ve yenilikçi misyonuyla tüm sektörlerin kutu ihtiyaçlarına yönelik nitelikli çözümler sunarken inovatif ekipleriyle müşterilerinin ürün gamlarına en uygun kutuları, özel baskı hizmetlerini de içeren tekniklerle üretir. Türkiye nin 500 büyük sanayi kuruluşu arasında 212. sırada yer alan Ankutsan ülkemizin dört bir yanında Endüstri 4.0 yaklaşımında kurduğu tesisleriyle, ileri teknoloji entegre üretim yöntemleri ile ülkemizin oluklu mukavva sektöründe en hızlı büyüyen şirketidir. Türkiye de en çok ihracat yapan ilk 1000 firma arasında 641. sırada yer alan Ankutsan, başta Amerika ve Avrupa olmak üzere 5 kıtada 60 dan fazla ülkeye ihracat yaparken, Türkiye de ihracat konusunda oluklu mukavva sektörünün açık ara lider üreticisidir. Kaliteli ürün yelpazesi ve tecrübeli saha ekipleri ile farklı pazarların ihtiyaçlarına hızlı bir şekilde cevap verebilir. İhracatta, içinde bulunduğu her pazarda uzun vadeli ortaklıklar yaratma hedefi ile ilerleyen Ankutsan, sahip olduğu yüksek teknik uzmanlık sayesinde ürünlerini uluslararası pazarların özel ihtiyaçlarına göre adapte etme çevikliğine sahiptir. Ankutsan, asla değişmeyecek olan kaliteli üretim anlayışı, tüketiciye verdiği yüksek değer, müşteri memnuniyetini ön planda tutan yaklaşımı ile Oluklu Mukavva sektöründe lider kuruluş olma misyonuyla ilerler. Kendi tüketiminin tamamını üreten, sürdürülebilir kaynak sürdürülebilir gelecek temelinde büyüyen iş modeliyle, tüm insanlığın toplam faydası için her gün daha az tüketip daha fazla doğal kaynağımızı koruyarak hayatın her alanında dokunduğu, içinde olanı koruyan, değer katan kutular için, yenilenmeye, gelişmeye, üretmeye devam etmektedir.

Yaş sebze ve meyve kutusuYaş sebze ve meyve kutusu
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Yapım aşamasında oluklu mukavvanın kullanıldığı taze sebze ve meyve kutuları ile, ürünleriniz için tedarik zinciri boyunca son derece etkin bir koruma avantajını kullanımınıza sunuyoruz. Sebze ve meyve kasası, yaş meyve ve sebze kutusu, karton kasa, kuru meyve kutusu, karton meyve kutusu, meyve ve sebze saklama kutuları gibi ürünleri üretmemizin yanı sıra ayrıca karton kasa imalatına da üretimlerimiz arasında yer veriyoruz. Oluklu mukavva kutuların yaş sebze ve meyve ambalajı için en büyük avantajlarından biri; gözenekli yapısı sayesinde mikroorganizmaların tüm yüzey faaliyetini absorbe etmesi ve bununla birlikte içinde yer alan ürünlerin raf ömrünü oldukça uzatmasıdır. Bu yüzden büyük bir özenle üretilen yaş meyve ve sebzeleri lojistik ve depolama sürecinde korumak, en uygun şekilde istiflemek, zarar görmelerini engelleyerek taşımak ve raflarda en şık biçimde sergilemek için oluklu mukavva kutular var olan çözümler arasında en idealidir.

Pizza KutusuPizza Kutusu
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Oluklu mukavvadan üretilen pizza kutuları, tüm pizza restoranlarının paket servis ihtiyaçları için kullanılabilir. Oluklu mukavva pizza kutusu hem dayanıklı hem de hafiftir. Yağı ve nemi absorbe eder. Mukavemeti yüksektir. Bu özellikleriyle pizza paket servisi için en ideal ambalaj çözümüdür. Paket servis ve restoranlarda kullanıma uygun olan pizza kutuları için farklı ölçü ve modellerin tercih edildiği, hem zengin baskı çeşitlerinin kullanıldığı hem de pizzanın markasının öne çıkarıldığı tasarımlarla birlikte sizler için en uygun pizza kutularını üretiyor, Dünya da 60 tan fazla ülkedeki ihracatımızla hizmet veriyoruz. Pizza kutularında yer alan ve istenen dalga tipi, markanızın ihtiyacına göre oluşturulacak boyutlandırma ve baskı tasarımlarına göre farklı seçenekleri büyük bir özenle işleyen mevcut süreçlerimizden sonra kullanımınıza sunuyoruz.

Gıda KutusuGıda Kutusu
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Gıda kutuları ürünlerin güvenle taşınıp tüketiciye ulaşması için önemlidir. Doğru ambalajlama, markaların müşterileriyle kurdukları iletişim ve satın almaya teşvik etme açısından en önemli etkenlerdendir. Markaların ihtiyacına en uygun oluklu mukavva gıda kutularını üretiyoruz. Yiyecek ve içecek ambalajlarında oluklu mukavva kullanımı hem taşıma hem de rafta sunum sürecinde önemli rol oynamaktadır. Ambalaj üreticisi olarak buna yönelik çözümler sunmak için çalışırız. Güvenli bir taşıma süreci, sürdürülebilirlik ve hijyenik üretim koşullarını sağlamak bizim de önceliklerimiz arasında yer alır. Gıda ürünlerinin ambalajlanması için geniş ürün çeşitliliği arasından ihtiyaca en uygun çözümü sunar, ürünlerin rafta iyi görünmesi ve ürün markasının dikkat çekmesi için fırsatlar yaratırız. Ankutsan olarak, gıda ürünlerinizin mevcut formunu korumak adına ürettiğimiz özel kutular ve özel baskı tasarımlarımızla; hem markanızı tanımlayacak bir imaj yaratıyor hem de ürünlerinize özenli bir koruma sağlıyoruz. Bu sebeple BRC sertifikalı gıda kutularımız ile ürünlerinizin raf ömrünü uzatarak hijyenik koruma ve taşıma hizmeti sağlıyoruz. Böylece markanızın ihtiyacına özel farklı kesim, tasarım, boyut ve dalga tipinde kutu çeşitlerimizi kullanımınıza sunuyoruz.

Endüstriyel KutuEndüstriyel Kutu
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Sunum ambalajları, bir markanın müşterileri ile iletişime geçebileceği ve satın alma eylemini gerçekleştirebileceği önemli bir reklam alanıdır. Ambalajlar, genelde satın alma seçimlerini ve karar verme olasılıklarını doğrudan etkileyebilir. Perakende sektörü gibi rekabetin yoğun olduğu bir alanda rafa yerleştirmeye hazır sunum ambalajlarının da hem ilgi çekici olması hem de rafa gelene kadar geçen sürede herhangi bir zarar görmemesi gerekir. Biz de bu noktada ürünlerinizin tercih edilmesi için, yenilikçi ve etkili grafik tasarımlarımız ile perakende sektöründe marka bilinirliğinizi artıran ve satın almaya teşvik eden baskılı karton kutular üretiyoruz. Endüstriyel kutular sanayi tipi kutu olarak da geçmektedir. Son tüketiciye ulaşan tüm sanayi ürünlerinin ambalajlanması için oluklu mukavva endüstriyel kutular ideal bir çözümdür. Ürünler, nakliye araçlarında minimum yer kaplar. Bu da daha az nakliye aracı kullanımıyla ve yakıt tasarrufu sağlar. Oluklu mukavva kutu sağlamdır. Ürünleri darbelerden korur. Aynı zamanda hafiftir. Kolay taşıma sağlar. Zengin baskı seçenekleri ile iyi bir tanıtım olanağı da verir. Çeşitlilik olarak farklı dalga tipinde, türde ve ölçüde kutularımız bulunmaktadır. Dalga tipi, ürüne ve ihtiyaca göre belirlenir. Farklı ürünlere göre farklı fonksiyonel kutu tasarımları da mevcuttur. Endüstriyel ürün ambalajlarının, ürünün taşıma süreçlerinde korunması ve raftayken de ürün hakkında dikkat uyandırması gereklidir. Bu sebeple yenilikçi bakış açısıyla size özel baskı tasarımları yapıyor, en uygun kutu çeşidini belirlemek için uzman ekibimizle birlikte müşterilerimize hizmet veriyoruz. Genelde tercih edilen endüstriyel kutu tipi, A Box kutulardır. Endüstriyel ürün ambalajlarının, ürünü tüm taşıma süreçlerinde koruması ve raftayken ürüne dikkat çekmesi gerekir. İhtiyacınıza uygun dalga tipi ve ebattaki dayanıklı A box endüstriyel kutuları yenilikçi ve şık grafik tasarımlarıyla üretiyoruz.

Fide KutusuFide Kutusu
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Çiçek fideleri, meyve fideleri ve sebze fideleri gibi tüm bitki fideleri için kullanışlı ve nitelikli oluklu mukavva fide kutuları üretmekteyiz. Oluklu mukavva fide kutuları hem fidelerin büyük bir özenle korunmasını, şık bir şekilde sergilenmesini sağlayan hem de hafif olmasıyla birlikte taşıma avantajı sunan en iyi ambalaj çözümüdür. Eğer daha hassas fidelere sahipseniz bu alanda fideleriniz için çözümümüz olan viyol kutuları tasarlıyor, bu kutular ile fidelerin birbirine temasını ve taşıma sırasında oluşabilecek sarsıntıları minimuma indiriyoruz. Böylece fide, tohum ve çiçeklerinizin türüne ve markanızın ihtiyaçlarına göre en uygun ölçüleri ve malzemeleri sizin için belirliyoruz.

Firmanın kayıtlı temsilcilik bilgisi bulunmamaktadır.

Firmanın kayıtlı marka bilgisi bulunmamaktadır.